středový obrázek

Aktuality

Svatá zpověď - svaté přijímání - odpustky

Drazí farníci a poutníci,
zdravíme Vás po prvním týdnu „nečekaných exercicií" a přinášíme několik informací, které Vám mohou pomoci tento čas plodně prožívat.

Svatá zpověď

Doporučujeme Vám ke zhlednutí a k zamyšlení video „Zpověď po telefonu?", které připravil tým „Liturgie.cz". Video můžete zhlédnout zde
Modlitbu sv. Jana Vianneye o dokonalou lítost, která zazněla ve videu, si můžete v textové podobě stáhnout zde.
Svaté přijímání
Než byla v ČR zavedena karanténa, umístili jsme v kostele v Jámách a ve Slavkovicích brožurku „Duchovní svaté přijímání", kterou jsme připravili k vnitřnímu užití pro návštěvníky zdejších kostelů.
Jelikož jsou v současné době kostely uzavřené a o brožurku byl zájem, připravili jsme webovou verzi této brožurky, kterou si můžete stáhnout zde.
Plnomocné odpustky
Apoštolská penitenciárie v pátek 20. března 2020 vydala dekret, kterým umožňuje získání plnomocných odpustků lidem nakaženým koronavirem, těm, kteří je ošetřují, a stejně tak všem věřícím, kteří se za ně modlí. Více informací najdete zde

Drazí farníci a poutníci,
sledujeme situaci a doufáme, že se nám podaří najít zodpovědný způsob, jak znova zpřístupnit kostely v Jámách a ve Slavkovicích. Doufáme také, že se nám v blízké době podaří obnovit zpovědní službu. O tom všem Vás budeme informovat.
Děkujeme Vám všem za pochopení a prosíme - zvlášť v době karantény - abyste přesměrovali svou aktivitu více na duchovní úroveň. Je to tím důležitější, že se situace ohledně COVID-19 mění a každý den přináší nové informace, bohužel mnohdy zkreslené. Na internetu a v médiích můžeme najít až doslova protichůdné názory. Někdy se opravdu zdá, že k podlomení zdraví už ani není nezbytný koronavirus, bohatě stačí jen sledovat zprávy o něm. Tím víc je potřeba přijmout tento čas jako výzvu a šanci a s touhou a odvahou se otevírat Boží přítomnosti. Nečekejme jen, až se kostely otevřou a vše zase bude „normální". V každé době, každý den se můžeme duchovně spojovat s Ježíšem Kristem a vyprošovat pro sebe a pro ostatní Boží milosrdenství.

I my pro Vás všechny vyprošujeme Boží milosrdenství.
Otcové pallotini, 21. března 2020

'

'

NULL

'

'
wz

logo pěší pouť logo kniha milosrdenství

Aktuální číslo Apoštola

obálka časopisu

Puls

podpora pastorace

po najetí
©2009 pallotini.cz